Senioři a zdravotně postižení Rodina, děti a mládež Duševně nemocní Ohroženi sociálním vyloučením, v problémech a krizi

Soutěž „Když rodina pomáhá“ zná své vítěze

Vydáno: 19.11.2009 Autor: administrator Rubrika: Rodina, děti a mládež

Výtvarná soutěž s tímto názvem byla určena dětem z hodonínských mateřských škol a prvních stupňů základních škol a konala se pod záštitou místostarostky města a poslankyně Parlamentu ČR Zuzany Domesové v měsících květnu a červnu 2009. Téma soutěže bylo zvoleno se záměrem posílit sociální cítění u všech zapojených a soutěž byla koncipována s úmyslem, aby se do ní zapojila celá rodina.
Do soutěže se z obou kategorií zapojilo celkem 150 účastníků a po ukončení soutěže a odevzdání výkresů proběhlo v měsíci září vyhodnocení, při kterém členové pracovní skupiny "Rodina, děti a mládež" (pracující v rámci procesu komunitního plánování sociálních služeb) z každé kategorie vybrali 3 výherce a zároveň ocenili i skupinovou práci jedné ze školních tříd.

V kategorii mateřských škol obsadila první místo Adriana Budišová (MŠ Lužní), druhé místo Monika Ingrová (MŠ Lužní) a třetí místo Lucie Molková (MŠ Jánošíkova). Mezi žáky základních škol zvítězila Zuzana Ševčíková (ZŠ Vančurova), na druhém místě se umístila Barbora Fajnorová (ZŠ Mírové náměstí) a třetí místo patřilo Patricii Sehnalové (ZŠ Vančurova). Ocenění za skupinovou práci udělili členové hodnotící komise loňské třídě I.A ze ZŠ Vančurova.

Vítězové soutěže v obou kategoriích se mohou těšit na dárkové poukázky na nákup zboží v knihkupectví nebo prodejně papírnictví, sportu a hraček a oceněná třída bude moci využít hromadný vstup do hodonínské ZOO zdarma.

Výběr z odevzdaných výkresů bude ve spolupráci s grafičkou využit při tvorbě pexes, rozvrhů hodin, omalovánek nebo puzzlí a následně se tyto materiály dostanou zpět k dětem do hodonínských školek a škol.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se do soutěže zapojili, ať už se jednalo o děti, rodiče nebo pedagogy a zároveň všem popřát, aby vzájemná pomoc jednoho druhému byla samozřejmou součástí života všech našich rodin.

Bc. Vladimír J. Kružík,
komunitní plánování sociálních služeb
MěÚ Hodonín, odbor sociálních služeb

Copyright © Město Hodonín
Všechna práva vyhrazena

Provozováno na redakčním systému phpRS
Webdesign © 2009 – 2013 StastnyWeb