Senioři a zdravotně postižení Rodina, děti a mládež Duševně nemocní Ohroženi sociálním vyloučením, v problémech a krizi

Ocenění pro hodonínské firmy a organizace přátelské rodině

Vydáno: 28.5.2010 Autor: administrator Rubrika: Rodina, děti a mládež

Centrum pro rodinu Hodonín ve spolupráci s Městem Hodonín vyhlašuje první ročník soutěže Společnost přátelská rodině, ve které mohou být oceněny firmy a organizace, sídlící na území města Hodonína, které různým způsobem podporují rodiny a rodinný život svých zaměstnanců a hodonínské rodiny obecně.
Soutěž organizuje na území ČR od roku 2004 Sítě mateřských center na třech úrovních: místní, krajské a celostátní. V místních kolech na území měst a obcí je určena především pro společnosti s lokální působností a významem.

Navrhovat společnosti a organizace mohou jak jejich zaměstnanci a další občané, tak i samotné firmy, které by chtěly certifikát obdržet.

Soutěže se mohou účastnit státní i soukromé společnosti a organizace, které poskytují služby, kulturní instituce, sportovní organizace, školy, nemocnice, výrobní podniky a firmy, média, nebo úřady. Obor podnikání či činnosti přihlášených organizací není rozhodující, tzn. nemusí jít přímo o prorodinné aktivity.

Certifikát Společnost přátelská rodině může získat ta organizace, která například nabízí bezbariérové prostředí, dětský koutek, rodinné slevy, nebo se snaží o zachování zdravého životního prostředí.

Navrhovatelé (ať už občané, nebo zástupci organizací) vyplní formulář "Návrh na ocenění", který je možné získat na následujících místech:

  • Centrum pro rodinu Hodonín,
  • Stacionář Vlaštovka, Anenská ul.
  • Family Point, budova MěÚ, Národní třída 25
  • odbor sociálních služeb MěÚ (kancelář č. 16), Národní třída 25


Formulář je možné si také stáhnout ZDE a vytisknout.

K formuláři je možné doložit i další dokumenty, jako například fotografie, letáky nebo doporučení odborníků a vyplněný jej odevzdat na výše zmíněných místech do konce července 2010. Poté budou jednotlivé návrhy posouzeny komisí složenou ze zástupců Centra pro rodinu a dalších osobností.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění je plánováno na měsíc září.

Lucie Ambrozková,
CPR Hodonín


Vladimír J. Kružík,
OSS, MěÚ Hodonín

Copyright © Město Hodonín
Všechna práva vyhrazena

Provozováno na redakčním systému phpRS
Webdesign © 2009 – 2013 StastnyWeb